PL Zaloguj
PL

Krótkie fryzury ślubne – obowiązujące trendy

Fryzury ślubne najczęściej kojarzone są z kokami, lokami, fantazyjnymi upięciami i splotami, czy romantycznie opadającymi na ramiona kosmkami włosów. Większość z tego, co zostało tutaj wymienione jest możliwe do wykonania w przypadku pań posiadających długie lub półdługie włosy. Jak jednak każdy z nas wie, niejedna przyszła Panna Młoda ma krótkie włosy. Nie każda z nich ma czas i możliwości na to, by przed ślubem je zapuścić. Wiele też po prostu nie czuje się dobrze w długich włosach i z tego powodu nie chce, w związku z najważniejszym dniem w swoim życiu, rezygnować z krótkiej fryzury. No i oczywiście, żadna przyszła Panna Młoda nie musi tego robić! Wśród fryzur ślubnych znajdziemy te, przeznaczone dla pań o krótkich włosach, a wśród nich niejedna przyszła Panna Młoda znajdzie coś dla siebie!

Zankyou Pannom Młodym mającym krótkie włosy wychodzimy z pomocą. Oto przykłady krótkich fryzur ślubnych!

Najbardziej klasyczna elegancka fryzura dla krótkich włosów, świetnie sprawdzająca się jako fryzura ślubna, to tzw. „grzeczne” uczesanie. Włosy są tylko delikatnie natapirowane, w celu nadanie głowie pełniejszego kształtu. Oprócz tego sprawiają wrażenie, jakby nie było z nimi robionego nic wymagającego wiele pracy. Tak naprawdę jednak są idealnie uczesane, a fryzurze nadany jest perfekcyjny kształt. Prostota fryzury sprawia, że świetnie prezentują się przy niej zarówno welony, czy woalki, a także wszelkiego rodzaju stroiki i fascynatory.

Krótkie włosy: "grzeczna" fryzura ślubna. Źródło: matrimonio.pourfemme.it

Kolejna świetnie prezentująca się fryzura ślubna przeznaczona dla krótkich włosów, to włosy mocno natapirowane z przodu, postawione do góry i zaczesane do tyłu. Nadając kształt takiej fryzurze można odzwierciedlić temperament Panny Młodej lub w oryginalny sposób dopasować ja do stylu sukni ślubnej. Można tutaj stworzyć np. fryzurę elegancką i delikatną, czy nadać uczesaniu niesamowicie zadziorny charakter.

Krótka fryzura ślubna: włosy zaczesane do tyłu. Źródła zdjęć: www.fryzury.qever.com i www.donnamoderna.com

Loki i fale, to nie tylko długie fryzury ślubne! Panny Młode posiadające krótkie włosy również mogą pokusić się o stworzenie takiej fryzury. Takie uczesania w przypadku krótkich włosów, tak samo jak w przypadku włosów długich, są niezwykle romantyczne, a także dodają fryzurze objętości. Świetnie w połączeniu z obfitymi lokami wyglądają kwiaty w nie wpięte. Natomiast do delikatnych fal warto dobrać nieco większą ozdobę – fascynator lub woalka są tutaj szczególnie polecane.

Krótkie fryzury ślubne: loki i fale. Źródła zdjęć: www.matrimonio.it i www.fryzury.qever.com

Fryzura Panny Młodej wcale nie musi być grzeczna! Krótkie włosy świetnie nadają się do stworzenia  niegrzecznej i zadziornej fryzury. Bardzo fajnie wygląda stworzony z włosów nieład, w którym jednak każdy kosmyk włosów jest pod kontrolą. Taka fryzu delikatnie łamie „balowy” wizerunek Panny Młodej, przez co cały jej obraz staje się niebanalny i oryginalny. Podkreśla ona również nietuzinkowy charakter Panny Młodej.

Krótkie włosy: "niegrzeczna" fryzura ślubna. Źródło: www.alfemminile.com

Tak samo jak loki i fale, tak i mniej czy bardziej wymyślne upięcia nie są przeznaczone tylko dla włosów długich! Wśród krótkich fryzur ślubnych można również je znaleźć! Mogą one być delikatne i prawie nie widoczne – włosy sprawiają wówczas wrażenie, jakby układały się tak same, bez potrzeby podtrzymywania ich spinkami. Jednak bez użycia spinek stworzenie takiej fryzury byłoby pop prostu nie możliwe.

Upiąć można również włosy krótkie. Źródłó: www.fryzury.qever.com

Romantyczne warkocze i plecionki również można stworzyć z krótkich włosów. Oczywiście wyglądają one nieco inaczej niż w przypadku okazałych warkoczy układanych z długich włosów. Jednak nie można odmówić im zmysłowości. Należy tutaj pamiętać, że do stworzenia plecionki z krótkich włosów potrzebne są włosy odpowiedniej długości –  z pewnością więcej niż kilka cm.

Krótkie fryzury ślubne: romantyczna plecionka. Źródło: www.fryzury.qever.com

 Jak widzicie z krótkich włosów również można stworzyć cudowne fryzury ślubne! Pamiętajcie jednak, że te najlepsze i najładniejsze stworzą tylko wprawieni fryzjerzy i styliści! No i nie zapominajcie również o tym, że zdrowe włosy wyglądają najładniej, więc na długo przed ślubem warto o nie zacząć szczególnie dbać!

Najnowsze trendy 2015 wśród fryzur ślubnych!

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji