PL Zaloguj
PL

Kotyliony i przypinki ślubne – wszystko, co powinniście o nich wiedzieć

Czym właściwie są kotyliony? Są to elementy, nieodzownie kojarzące się z balami i eleganckimi przyjęciami. Są one zazwyczaj barwne i ozdobne. Ich wizualnie skromniejszym zamiennikiem są przypinki. Jednak zarówno kotyliony jak i przypinki mają jedną podstawową funkcję.  Pozwalają gościom danego przyjęcia rozpoznawać się nawzajem oraz jednocześnie identyfikować się z danym wydarzeniem.

Przypinki ślubne. Źródło: przypinkowo.pl

Ślub to bardzo ważna uroczystość, a wesele to najczęściej huczne przyjęcie. Kotyliony i przypinki świetnie więc wpisują się w klimat wesela. A jakie funkcje mogą one na nim spełniać? Po pierwsze dzięki nim goście poznając się nawzajem już na pierwszy rzut oka będą wiedzieć  czy dana osoba jest rodziną bądź znajomym/ą  Panny Młodej czy Pana Młodego. Po drugie, jeżeli przyjęcie organizowane jest w domu weselnym posiadającym kilka sal weselnych, i w sąsiedniej z nich odbywa się inne przyjęcie, to dzięki przypinkom goście łatwiej trafią do odpowiedniej sali.

Przypinki ślubne. Źródło: www.example.pl

Za pomocą kotylionów lub przypinek ślubnych można również wyróżnić najważniejsze osoby na weselu. Chodzi tutaj przede wszystkim o świadków, rodziców Państwa Młodych, wodzireja czy starostę wesela. Wyróżnić te osoby można na 2 sposoby. Pierwszy z nich polega na tym, że to tylko dla tych osób przygotowujemy kotyliony lub przypinki. Natomiast drugi sposób ich wyróżnienia polega na przygotowaniu dla nich specjalnych kotylionów lub przypinek, które będą się wyróżniać spośród tych, które otrzymali pozostali goście.  Mogą one np. być większe, bardziej ozdobne lub zawierać nazwę roli czy funkcji pełnionej na weselu.

Projekt ŚlubDowiedz się więcej “Projekt Ślub”
Kotylion dla starosty ślubnego. Źródło: www.projektslub.blogspot.com

Kotyliony ślubne można wykonać samemu, jednak jeśli nie czujemy się na siłach, by to zrobić warto zamówić je np. wraz z zaproszeniami ślubnymi lub kupić osobno. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele ich gotowych projektów, także znalezienie czegoś odpowiedniego nie powinno być problemem. Jednak jeżeli ustalimy np. kolor lub motyw przewodni naszego ślubu i wesela, to wówczas warto zadbać o to, by kotyliony lub przypinki dla naszych gości wpisywały się w niego.

Projekt ŚlubDowiedz się więcej “Projekt Ślub”
Oryginalne przypinki slubne. Źródło: www.projektslub.blogspot.com

W przypadku, gdy dla świadków, rodziców, wodzireja czy starosty przygotowujemy osobne kotyliony lub przypinki powinniśmy zadbać o to, by pasowały one do strojów tych osób (chodzi przede wszystkim o kolory kreacji pań).

Kiedy goście powinni otrzymać swoją przypinkę? Nie ma tutaj żadnej reguły. Można wysłać je już razem z zaproszeniami ślubnymi, ale można także wręczyć każdemu z gości w dniu ślubu. Można to zrobić albo osobiście, albo poprosić świadków o ich rozdanie. Jeżeli przy weselnym stole każdy z gości ma przydzielone miejsce, to najwygodniej  będzie umieścić je przy każdy nakryć lub dołączyć do upominków dla gości.

Fot. Kamil Borkiewicz

Zobaczcie także ciekawe pomysły na kotyliony i przypinki ślubne.

Skontaktuj się z firmami ślubnymi powiązanymi z artykułem:

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Komentarze (2)

jjedrzejczyk
06/08/2013

bardzo fajna sprawa z tymi kotylionami! zapewniam, że to zabawny dodatek na przyjęciu! ja na swoim weselu miałam takie kotyliony trzy lata temu, wówczas taki dodatek proponowała tylko firma Robimy Śluby (polecam!). poniżej mój teściu: http://robimysluby.blog.pl/2010/02/01/czlowiek-od-wodki/ :)

Komentuj
modelsmango
29/05/2014

Bardzo fajny pomysł na takie kotyliony ślubne
My ostatnio skorzystaliśmy z przypinek z agrafką

Komentuj

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji