PL Zaloguj
PL

Wybór koloru przewodniego – trendy ślubne 2013

Odcienie zieleni, szczególnie lazuru i mięty. Fot.: Boutique de Três

Już na etapie organizowania ślubu warto pomyśleć o kolorze przewodnim, dzięki czemu nasz ślub i wesele będą spójne od początku do końca – od wysłania zaproszeń do poprawin. Ewentualne zmiany koncepcji podczas przygotowań mogą jedynie generować dodatkowe koszta.

Jaki kolor wybrać na swój ślub? W roku 2013 modne będzie wszystko co vintage, nawiązujące do przeszłości i romantyzmu. Nie zamyka to jednak drogi osobom, które swój ślub chcą zorganizować w bardzo modernistyczny sposób – rok 2013 pełen będzie kolorów i szaleństwa, w którym każda Para Młoda znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!

Intensywnie żółte bukiety podkreślające kolor przewodni wesela. Fot.: Boutique de Três

Ślub w tradycyjnych kolorach okazuje się być mdłym, nie ukazującym osobowości Państwa Młodych. Wybrany kolor, lub zestaw kolorów może wiele powiedzieć o Młodej Parze, z a pewnością nada temu dniu indywidualnego charakteru. Z pewnością, wybrany kolor przewodni powinien podobać się Młodej Parze, dobrze się im kojarzyć i pozytywnie nastrajać. A jakie elementy poza tym powinny wpłynąć na wybór koloru przewodniego?

Przykładową dekorację ślubną w kolorze żółtym zobaczycie TUTAJ.

Kolor przewodni ślubu wyraża charakter małżonków. Fot.: Patricia Figueira

Przy wyborze koloru przewodniego, warto kierować się nie tylko preferencjami, ale także dostępnością kwiatów – nie wszystkie kolory uda nam się uzyskać w bukiecie ślubnym w każdym momencie. Warto wcześniej skonsultować się z florystą, aby ustalić, czy dane kwiaty będą dostępne, lub możliwe do sprowadzenia z innych krajów na potrzeby naszego ślubu. W magazynie Zankyou znajdziesz także artykuł o kolorach bukietów ślubnych na 2013 rok, które zaskoczą Cię magią kolorów!

Kwiaty są ważnym elementem nie tylko bukietu ślubnego, ale także dekoracji, dlatego są one tak ważne przy wyborze koloru przewodniego. Fot.: Boutique de Três
Połącz kwiaty z wyborem innych dekoracji, tak aby stanowiły one jedną, spójną całość. Fot.: Carlos Leandro

Świeże kolory to główny trend przyszłego roku. Czerwień, fuksja i róż stworzą niepowtarzalną, ślubną kompozycję, a miętowa zieleń nada dekoracjom przyjemnego charakteru. W przyszłym roku hitem będzie także karmel – ciepły i stonowany kolor, który doskonale sprawdzi się zarówno w strojach Młodej Pary jak i w ślubnych stylizacjach. Odcień miętowej zieleni lubimy tak bardzo, że poświęciliśmy mu osobny artykuł (dostępny tutaj!)

Najmodniejsze kolory sezonu 2013. Fot.: Paleta kolorów by Ana Jordão
Nowoczesne połączenia kolorów to propozycja dla odważnych Nowożeńców. Tutaj - róż, fuksja, bordo i beż. Fot.: Patricia Figueira

Bezpiecznymi kolorami do połączenia są delikatne pastele. Zielony, niebieski i żółty możemy dowolnie łączyć z neutralnymi barwami. Pastele wyglądają bardzo przyjemnie i romantycznie, dlatego świetnie sprawdzą się na ślubie, co potwierdza poniższe zestawienie!

Pastelowe inspiracje na ślub i wesele! Boa pedida. Fot.: Paleta kolorów stworzona przez: Ana Jordão
Pastelowe kolory doskonale sprawdzają się w połączeniu z neutralnymi barwami. Fot.: Patricia Figueira

Dla odważnych, trendy ślubne 2013 także przewidują wiele możliwości. Wybór intensywnej barwy, lub połączenie 2 lub 3 mocnych kolorów sprawdzi się idealnie, o ile zachowany pewien umiar i nie wprowadzimy ich ko wszystkich elementów dekoracji. Jeżeli decydujemy się na jeden, intensywny kolor (np. żółty), wprowadźmy go w kolorze kwiatów, a pozostałe elementy zostawmy w kolorze neutralnym, bądź innym, który dobrze łączy się z kolorem przewodnim.  Poniżej przedstawiamy zestawienie intensywnych, żółtych kwiatów z delikatnymi, niebieskimi zdobieniami zastawy stołowej oraz obrusów w kolorze patynowym z fuksjowymi i pomarańczowymi dodatkami. 

Intensywny źółty z niebieskimi dodatkami. Fot.: Edu Federice
Połączenie koloru patynowego z odcieniami różu i pomarańczy. Fot.: Patricia Figueira

Na kolor przewodni ślubu ma także wpływ pora roku, na którą zaplanowany jest Wasz wielki dzień. W porach letnich możemy sobie pozwolić na rustykalne dekoracje na weselu, w sezonach zimowych doskonale sprawdzą się ciepłe kolory, ale błękitne dodatki także doskonale będą współgrać z warunkami panującymi na zewnątrz.

Letnie i wiosenne wesela dają wiele możliwości doboru koloru przewodniego. Fot.: Paulo Herédia

Jeżeli w tematyce ślubnej znaczenie mają dla Ciebie przesądy i tradycja, zapoznaj się ze znaczeniem kolorów w bukiecie ślubnym, które mogą pomóc Ci podjąć tę decyzję.

Pasjonująca czerwień doskonale sprawdzi się na zimowych weselach. Fot.: Boutique de Três

kolor jako motyw przewodni ślubu daje niesamowite pole do manewru przy wyborze zaproszeń, dekoracji ślubnych i stylizacji Pary Młodej, dlatego już na początku Waszej drogi związanej z planowaniem wesela, warto podjąć decyzję czy i jaki kolor chcemy widzieć na naszym ślubie i weselu!

Zobacz także najmodniejsze suknie ślubne 2013! 

Tu znajdziesz listę firm dekoratorskich na ślub.

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji