Jak wybrać transport do ślubu?

W trakcie organizacji dnia ślubu warto zwrócić uwagę na każdy szczegół. Niemałą kwestią jest tu transport Młodej Pary. To punkt, na który zwraca uwagę każdy gość, szczególnie wielbiciele motoryzacji. Pokusimy się nawet o tezę, że to czym podjedziecie pod kościół czy miejsce ceremonie będzie przedmiotem większej dyskusji niż wasz samochód do użytku codziennego. Chcesz zrobić odpowiednie wejście na swoje przyjęcie weselne? Poznaj 5 kroków wyboru transportu doskonałego!

  • Transport
  • Samochód do ślubu
  • Polska

W trakcie organizacji dnia ślubu warto zwrócić uwagę na każdy szczegół. Niemałą kwestią jest tu transport Młodej Pary. To punkt, na który zwraca uwagę każdy gość, szczególnie wielbiciele motoryzacji. Pokusimy się nawet o tezę, że to czym podjedziecie pod kościół czy miejsce ceremonie będzie przedmiotem większej dyskusji niż wasz samochód do użytku codziennego.

Publikacja

Chcesz zrobić odpowiednie wejście na swoje przyjęcie weselne? Poznaj 5 kroków wyboru transportu doskonałego!

1. Wybierz kolor i model samochodu

zapiszSebastian Malinowski
Sebastian Malinowski

Choć może to niektórych zdziwić istnieje szereg zasad, którym przyświeca wybór samochodu na tak oficjalne przyjęcie, jakim jest przyjęcie weselne. Zasady savoir vivre mówią o ciemnej, eleganckiej barwie samochodu (najlepiej czarnym), ale biały – czemu nie, w końcu to kolor ślubny. Wielbiciele nowoczesnych samochodów zacierają ręce, bo wszelkiej marki samochodu luksusowe doskonale wpisują się w te ponadczasowe zasady. Śluby kochają też Rolls Royce jako synonim motoryzacyjnego zabytkowego luksusu. Oczywiście nikt nie będzie wybrzydzał z powodu Bentleya czy Cadillaca. W tym miejscu warto też zwrócić uwagę na wygodę Panny Młodej, by w wybranym modelu bez większych problemów zmieściły wszystkie warstwy swojej sukni ślubnej. I tren – ten też musi się zmieścić.

Zasady oczywiście są po to, by swobodnie między nimi lawirować, by nie powiedzieć łamać. I tak regułę o kolorze chowamy w szafie, chyba że spodziewacie się wątków dyplomatycznych, wtedy warto je odświeżyć. W ostatnich latach Młode Pary zamiast samochodów luksusowych, wybierają samochody legendarne, będące dziś ikoną branży motoryzacyjnej. Czasem na ten niesamowity pojazd wcale nie musicie patrzeć przez pryzmat jego niesamowicie ekskluzywnej linii, a ciekawej historii. Polacy właśnie za to kochają swojego Fiata 126p, Garbusa czy Volkswagena ogórka i Syrenkę.

2. Odrobinę przestrzeni

zapiszDominik Imielski
Dominik Imielski

Mini lub Seat 600 mogą być zabawne i tworzyć część atrakcji weselnej, ale na wesele mogą być niewygodne ze względu na minimalną przestrzeń, którą zwykle oferują. Nie proponujemy opcji przebudowy wybranego modelu, a zwrócenie uwagi na wszystkie szczegóły, zanim wybór zostanie dokonany. Poza pięknem samochodu, zmierz się z pragmatycznym podejściem i sprawdź, czy faktycznie samochód spełnia funkcje, na których wam zależy. Bardzo często Młoda Para transportu potrzebuje tylko dla siebie, ale równie popularne jest, by Nowożeńcom towarzyszyli świadkowie, a czasem nawet kierowca. Pięć dorosłych osób w samochodzie pięcioosobowym to faktycznie akceptowalna opcja. Ale czy wygodna?

Warto również przypomnieć, że w dniu ślubu Panna Młoda często potrzebuje nieco więcej przestrzeni niż na co dzień i na to na pewno należy zwrócić uwagę, wybierając auto do ślubu. Tren, prezenty od gości i inne przydatne akcesoria trzeba też gdzieś zmieścić, więc posiadanie bagażnika jakiegokolwiek jest praktycznym rozwiązaniem.

3. Postaw na wygodę i luksus

zapiszPerfect View Photo & MUA
Perfect View Photo & MUA

Dobrze, trochę już pomarudziliśmy o przestrzeni, a teraz warto pomarzyć. To dość oczywiste, że w dniu ślubu możecie pozwolić sobie na wypożyczenie samochodu marzeń, choćby był jak najbardziej oderwany od rzeczywistości. A jeśli są to dodatkowo klasyki, takie jak: Porsche 911 Speedster, Porsche 356 1600 C Cabriolet, Jaguar E-Type 4.2 Roadster, Aston Martin DB6, Mercedes-Benz 190 SL, Jaguar XK 120, Ford Thunderbird Cabriolet, Austin-Healey BN1 lub Great Albaycín 2.0, to czy kogoś obchodzi, czy zmieści się do niego tren Panny Młodej?

zapiszDominik Imielski
Dominik Imielski

Pewnie teraz pojawi się grono przeciwników, tłumacząc, że kabriolet w dniu ślubu to pomysł stosunkowo niemądry, bo nie po to Panna Młoda siedziała godzinami u stylisty fryzur, by wszystko zepsuć podczas jednego przejazdu. Ok, racja, choć dla wielu Panien Młodych raczej nie powinno to stanowić problemu, a decydujący głos w tej sprawie powinny zabrać same. Inną kwestią jest pora roku i pogoda, a wiadomo, że w Polsce śmiało możemy narzekać na jej kaprysy. Ciepły letni deszczyk zawsze może zamienić się w ulewę, a jesienią i zimą chłodzenie się w kabriolecie jest po prostu niezdrowe.

Jeśli szukacie luksusu, postawcie na limuzyny. Odrobina szampana w drodze nikomu nie zaszkodzi. To też świetna opcja dla tych, którzy ten jeden raz chcą się poczuć jak na gali Oscarów.

4. Perfekcyjna dekoracja

zapiszRafał Kusz
Rafał Kusz

Szczęśliwie epoka plastikowych gołębi i styropianowych obrączek jest już za nami. Mimo to warto przemyśleć czy i jak dekorujecie wasze auto do ślubu. Dziś w dekoracjach dominują kwiaty, ale powracają też balony, zwłaszcza, gdy napełnione helem, radośnie wyskakują z bagażnika.

Jeśli stoicie po stronie, że samochód należy udekorować, pamiętajcie, że możecie to zrobić sami. Na rynku dostępnych jest mnóstwo świetnych elementów, które wam w tym pomogą. Jeśli nie czujecie się na siłach, zawsze możecie poprosić o to firmę dekoratorską. Oczywiście najlepiej by była to ta sama, która zajmuje się pozostałymi elementami wystroju jak bukiet Panny Młodej czy kompozycje na stoły.

Jest również mnóstwo par, które świadomie z dekoracji samochodu rezygnują, chcąc cieszyć się jego klasycznym i czystym pięknem.

5. Wybierz najlepszego kierowcę

zapiszmwjackiewicz.com
mwjackiewicz.com

Coraz częściej Para Młoda decyduje się na samodzielne prowadzenie samochodu, co daje im chwilę “sam na sam” w całej gonitwie dnia ślubu. Możecie wtedy nacieszyć się swoją obecnością bez towarzystwa, które będzie z wami zarówno w trakcie przygotowań, w czasie ceremonii i podczas wesela. To doskonały moment na krótką rozmowę. Z drugiej strony to też jedyna możliwość, gdy wybieracie samochód dwuosobowy.

Jeśli jesteście tradycjonalistami i planujecie wspólną podróż ze świadkami, to właśnie ich możecie poprosić o prowadzenie pojazdu. Inną opcją jest wybór kogoś z rodziny lub najbliższego przyjaciela. Warto ich jednak delikatnie przetestować przed podjęciem decyzji, by zbyt nerwowa jazda, nie wprowadziła wam niepotrzebnego stresu w drodze do obiektu weselnego.

Inną możliwością jest zaoferowanie roli kierowcy właścicielowi samochodu, co niektórzy z nich uważają również jako warunek obligatoryjny do podpisania umowy. Dla niektórych jest to najłatwiejsze rozwiązanie. Inni mogą mieć problem z brakiem prywatnej przestrzeni. Możesz też wynająć kierowcę, co oczywiście wiąże się z dodatkowymi kosztami. Z pewnością opcja zawodowego kierowcy jest punktem koniecznym, jeśli decydujecie się jechać limuzyną, której gabaryty nie należą do standardowych. 

I choć jest wiele kwestii do przemyślenia przy wyborze samochodu, warto by ten przejazd zapadł wam głęboko w pamięć. Dlatego nie zawsze trzeba się silić na wynajmowanie specjalnego pojazdu. Jeśli sentymentalnie jesteście związani z samochodem, którym jeździcie na co dzień lub jesteście zapalonymi kolekcjonerami klasyków, pokażcie to w tej wyjątkowej wspólnej podróży.

Skontaktuj się z firmą, o której mowa w tym artykule.

Publikacja

Nie chcesz przegapić najnowszych newsów o trendach ślubnych?

Zapisz się do naszego newslettera

Skomentuj artykuł

Lista ślubna Zankyou! Odbierz 100% swoich prezentów w gotówce!