Jak wybrać kolor Twojego wesela? Sprawdź!

Kolory mają wielkie znaczenie w zależnościach kulturowych. Kolory niewątpliwie związane są z emocjami ludzi- wpływają na nastrój, ale też na apetyt czy na sen. Obudziłaś się mega szczęśliwa? To pewnie chcesz założyć pomarańczową koszulę. To kolor pobudzający, mający w sobie wielką energię, który symbolizuje spontaniczność. Jeżeli zaczynasz myśleć o kolorach związanych z weselem, to musisz się zastanowić, jaki chcesz wywrzeć wpływ na Gości.

Gianni Versace powiedział, że czarny to kwintesencja prostoty i elegancji. Wiedział, co mówi- to w końcu ikona świata haute couture. Jeżeli wybierzesz ten kolor jako barwę przewodnią Twojego wesela, to zbudujesz bardzo elegancką, wręcz luksusową atmosferę. Czarny to barwa idealna dla Par, które cenią sobie wyrafinowanie. Kolor szary to idealna równowaga pomiędzy bielą a czernią. Ten neutralny kolor oznacza dyskrecję, a także jest znany jako kolor sukcesu i stabilności. Jeżeli zdecydujesz się utrzymać swoje dekoracje ślubne w tym kolorze, to pamiętaj, żeby przełamać go również innymi barwami, ponieważ nadmiar szarości powoduje monotonię.

fotozotti shutterstock
Alex Gukalov shutterstock

 

Loukia Photography shutterstock

Biały w rzeczywistości nie jest kolorem, a sumą wszystkich kolorów. Rozświetla otoczenie. Odnosi się do prostoty i czystości. Ozdoby wykonane z białych kwiatów nigdy nieb wyjdą z mody.

IVASHstudio shutterstock
Anna Dedo
Alex Andrei shutterstock
Anna Dedo
Svetlana Iakusheva shutterstock

Czerwony to kolor pasji i miłości- bezpośrednio jest związany z ludzkim serce. Reprezentuje silną osobowość, aktywność. Czerwony to kolor dla kobiet-wojowników. Ten kolor zbuduje bardzo ciepłą atmosferę i może być wykorzystany przy różnych typach wesela, ale najlepiej sprawdzi się przy weselu w stylu rustykalnym.

Antonina Puliatkina shutterstock
Halfpoint shutterstock

 

Przemysław Białek
SARYMSAKOV ANDREY shutterstock

Różowy to kolor kojarzący się z dziewczęcością i czułością. Daje poczucie ciepła i miękkości. Znakomicie się sprawdzi na Twoim weselu.

Shelli Jensen shutterstock
5czwartych
wandee007 shutterstock
5czwartych
chrishumphreys shutterstock

Żółty symbolizuje energię, zabawę i radość. Ten kolor reprezentuje słońce, więc na pewno wspaniale rozświetli każde otoczenie.

Fol-Studio, Fotografia i Filmowanie
Fol-Studio, Fotografia i Filmowanie
Fol-Studio, Fotografia i Filmowanie

Pomarańczowy jest wynikiem połączenia dwóch barw- żółci i czerwieni. Ten kolor reprezentuje sukces i dobrobyt. Sprawdzi się przy weselach w różnych stylach. Przekonaj się sama! Na pewno będzie pięknie!

AMMC Studio
AMMC Studio
O_Lypa shutterstock
Paul Rich Studio shutterstock
aprilante shutterstock

Brązowy to kolor, który łączy człowieka z naturą- dlatego wspaniale sprawdzi się na weselach w stylu rustykalnym. Brąz daje poczucie komfortu i ciepła. Jest związany z poczuciem dojrzałości, stabilności i odpowiedzialności.

Africa Studio shutterstock
Eric Limon shutterstock
dfrolovXIII shutterstock

 

Gordana Sermek shutterstock
Nattika shutterstock

Zielony jest znany jako kolor nadziei, który reprezentuje naturę, odnowę i płodność. Daje poczucie spokoju i równowagi, dzięki czemu nadaje się do dekoracji miejsc, gdzie Goście będą spożywali obiad lub kolację.

Aga-Bondyra
Aga-Bondyra
Aga-Bondyra
Aga-Bondyra
Aga-Bondyra

Niebieski reprezentuje dobro, tkliwość, ciepło i uczucie. Jest to kolor, który jest nowoczesny i elegancki. Odcień Tiffany jest ulubieńcem projektantów. Można połączyć go także z innymi kolorami.

Przemysław Białek
Przemysław Białek

Purpurowy podobnie jak czarny odnosi się do poczucia szlachetności i siły. Symbolizuje godność i szacunek. Łączy się z duchowością, ponieważ reprezentuje kosmiczną energię. Ze względu na swoją elegancję jest wykorzystywany w bardziej formalnych weselach.

Lucky in love
Lucky in love
Lucky in love
Lucky in love

Złoty to mocny kolor, który w sposób bezpośredni odnosi się do luksusu i blasku. Złoto jest symbolem wyrafinowania, ale też harmonii i równowagi. Jeżeli użyjesz tego koloru w dodatkach, to Twoje wesele będzie prezentowało się niezwykle nowocześnie.

extremechan shutterstock
ivkatefoto shutterstock
liseykina shutterstock

W dobraniu najlepszej kombinacji kolorów na Twój ślub i wesele na pewno pomoże Ci dekorator. W razie wątpliwości pamiętaj, że mniej znaczy więcej.

Skontaktuj się z firmami ślubnymi powiązanymi z artykułem:

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji