20 najciekawszych figurek na tort weselny

Figurki na tort weselny tworzone są we wszelkich formach, z rozmaitych materiałów. Pozwalają one na udekorowanie weselnych słodkości, podkreślenie tematu przewodniego ślubu, bądź stanowią humorystyczny dodatek- a tych ostatnio obserwujemy coraz więcej. Umieszczanie figurki na szczycie tortu to jeden z tych trendów, którego pary młode nie chcą porzucić. Nic dziwnego – wybór jest ogromny! I to właśnie takie szczegóły tworzą charakter wesela.

Jakie figurki obserwowaliśmy na weselach w 2013 roku, jakie najbardziej przypadły Wam (i nam!) do gustu? Przedstawiamy oryginalne figurki na tort weselny!

Chorągiewki na torcie weselnym - Fot: June Bug Company

Chorągiewki to motyw przewodni ślubu, który na swój ślub wybrali między innymi Maja i Marcin. Łatwe w realizacji i pozwalające na wybór dowolnej kolorystyki. Chorągiewki mogą być także wykorzystane jako dekoracja tortu weselnego!

Figurki na torcie weselnym - Fot: Millie Holloman Photography
Kolorowe figurki na tort weselny - Fot: Rachel Thurston

Figurka na torcie ślubnym może podkreślić styl wesela: elegancki, humorystyczny, romantyczny. Wybierzcie taką figurkę, która wyraża Was i Wasz dzień. Większość figurek będzie stanowiła pamiątkę z dnia ślubu, pięknie prezentując się na półce. Figurki z marcepanu niestety będą pamiątką tylko na zdjęciach- ale efekt w dniu ślubu jest niesamowity!

Drewniane figurki na tort weselny - Fot: Melissa Schollaert
Sarenka i jelonek jako figurki na tort weselny - Fot: BHLDN
Ręcznie malowane, drewniane figurki na tort weselny w stylu folk - Fot: Etsy

Od momentu wjechania tortu na salę, do jego pokrojenia na kawałki i poczęstowania gości mija zaledwie chwila. Tort w pełnej okazałości większość gości zobaczy dopiero na zdjęciach i filmie ze ślubu. Niemniej jednak,  ma ona wartość symboliczną, dlatego warto zadbać o figurkę, która najbardziej nam się podoba. A wybór jest ogromny: od figurek młodej pary, po zwierzęta, kwiaty, rośliny, aż po napisy.

Szczyt tortu możecie wykonać sami, bądź zlecić to firmie poligraficznej (znajdziecie takie w naszym katalogu ślubnym). W celu samodzielnego wykonania, potrzebujecie kilka drewnianych patyczków (nadadzą się nawet takie od szaszłyków), drukarkę, sztywny papier i trochę kreatywności!

Własnoręcznie wykonana figurka na tort weselny - Fot: Vesic Photography
Młoda para na rowerze - figurka na tort weselny - Fot: Kallima Photography
Ręcznie malowane figurki na tort weselny - Fot: Heather Bayles Photography
Romantyczne figurki na tort weselny. Źródło: ślubne Zakupy
Drewniane figurki na tort weselny. Źródło: lilcaketoppers.com

Drewniane, ręcznie malowane figurki to łatwy pomysł na personalizację. Figurki mogą przedstawiać Was samych, nie znajdziecie drugiej takiej samej pary! Możecie je zamówić, bądź kupić drewniane figurki i pomalować własnoręcznie (np. na ebay).

Figurka na torcie może przedstawiać Wasze największe pasje, elementy związane z Waszym hobby, Wasz zawód (np. pan młody z komputerem i panna młoda jako policjantka), Was z Waszym zwierzakiem itp. Możliwości jest naprawdę wiele! Jeżeli chcecie, by Wasz ślub był wyjątkowy, to warto zastanowić się nad wyborem odpowiedniej figurki.

Słoniki z marcepanu na weselnym torcie - Fot: Christine Farah
Ptaki jako symbol miłości na weselnym torcie- Fot: BHLDN

Ptaki to jeden z często wybieranych motywów przewodnich wesela, o czym pisaliśmy w artykule tutaj.

Zakochane ptaki jako figurki na tort weselny- Fot: Natalia Zamarripa Photography
Ptasie gniazdko na torcie weselnym- Fot: Jaimee Morse
Kreatywny szczyt tortu weselnego. Źródło: Nathan Westfield Photography

Jeżeli planujecie swoje wesele na okres zimowy, koniecznie zobaczcie nasze propozycje figurek na tort, idealnych na zimowe wesele. Nie zapominajcie także, że figurka to jedynie ozdoba tortu, który także powinien pięknie się prezentować. Polecane firmy, które stworzą dla Was wymarzony tort weselny znajdziecie tutaj.

Źródła zdjęć: Nathan Westerfield Photography, Jaimee Morse, Natalia Zamarripa Photography, Heather Bayles Photography, Christine Farah, Kallima Photography, Ślubne Zakupy,  Vesic Photography, Melissa Schollaert, Rachel Thurston, Millie Holloman Photography, June Bug Company, Lil.

Skontaktuj się z firmami ślubnymi powiązanymi z artykułem:

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji