Świadkowie – nie wiesz, jakie zadania na nich spoczywają? Przeczytaj koniecznie!

Najlepsi przyjaciele, dyskretni opiekunowie wesela, osoby, na które zawsze można liczyć – o kim mowa? Oczywiście o świadkach! Otrzymanie propozycji świadkowanie to z jednej strony zaszczyt i przywilej, jednocześnie jednak wiąże się z szeregiem zadań, które należy wypełnić jak najlepiej.

Przemysław Białek

Przygotowaliśmy dla Was listę najważniejszych zagadnień:

Przemysław Białek

Zadania świadkowej:

Przemysław Białek

Pomoc w wyborze sukni ślubnej, biżuterii, bukietu, fryzury, makijażu – właściwie każdy element ślubne układanki może – i powinien – zostać skonsultowany ze Świadkową. W końcu to ona zna nas najlepiej!

Przygotowanie wieczoru panieńskiego;

Pilnowanie, by suknia i welon Panny Młode układały się prawidłowo podczas ślubu;

Opieka nad bukietem Panny Młode, przejmowanie bukietu w ważnych chwilach, choćby podczas składania przysięgi małżeńskiej

Odbieranie prezentów, kwiatów i kopert od gości podczas składania życzeń;

Odpięcie welonu w trakcie oczepin.

Zadania świadka:

  • Przemysław Białek

Przygotowanie wieczoru kawalerskiego;

Pomoc w ubieraniu Pana Młodego;

Dowiezienie Młodych do Kościoła/Urzędu;

Sprawowanie pieczy na obrączkami;

Złożenie toastu na cześć Pary Młodej;

Dbanie o gości na weselu, szczególnie w zakresie prawidłowej ilości wódki na stołach:)

Zachęcanie gości do zabawy na parkiecie;

Nadzorowanie pracy orkiestry oraz obsługi sali;

Pomoc w odpięciu krawata/muszki w trakcie oczepin.

Lista rzeczy, za które odpowiedzialni są świadkowie na ślubie, jest naprawdę pokaźna, nie zapomnijmy zatem, aby im za wszelką pomoc z całego serca podziękować. Jak to zrobić?Zwyczajowo podczas wesela Młodzi składają podziękowania rodzicom, warto jednak pamiętać w tym momencie również o świadkach. Z pewnością będzie im miło, gdy zostaną na sali weselnej wyróżnieni przy wszystkich gościach.

Tomasz HodunDowiedz się więcej “Tomasz Hodun”
Tomasz Hodun

Aby pokazać, że naprawdę doceniamy ich zaangażowanie, wsparcie i pomoc, nie trzeba wymyślać bardzo drogich prezentów! Tegorocznym hitem są podarki nawiązujące do trofeów sportowych.

Tomasz HodunDowiedz się więcej “Tomasz Hodun”
Tomasz Hodun

Podziękowania dla świadków – złote medale zawieszone na pięknej, mieniącej się drobinkami złotej szarfie to gadżet, który idealnie pozwoli uhonorować Waszych przyjaciół.

A może by tak wręczyć im nagrodę za brawurowe wykonanie roli najlepszego świadka i świadkowe i wręczyć im podziękowania w postaci złotych oskarów filmowych? Te solidnie wykonane, eleganckie statuetki będą zabawną formą podziękowań dla najbliższych!

Czy mamy jeszcze jakieś alternatywy? Oczywiście! Jeżeli uważacie, że Wasi przyjaciele będą najbardziej zadowoleni z butelki wytrawnego alkoholu, postarajcie się, aby nie wręczać im jej bez właściwej oprawy. Swoje zadanie najlepiej spełnią podziękowania dla świadków – kolorowe torebki na alkohol, z wizerunkiem różowe sukni wieczorowej dla świadkowej i eleganckiego garnituru dla świadka. W takim opakowaniu każdy alkohol będzie wyglądał świetnie!

Malachite Meadow

Nie zapominajmy również o drobnych gestach, które sprawią, że Wasi świadkowie poczują, że ich ciężka praca nie poszła na marne.

Malachite Meadow

Zadedykujcie im ulubioną piosenkę, wznieście toast za ich zdrowie, zatańczcie tylko z nimi jeden taniec – tego typu pomysły sprawią, że świadek i świadkowa poczują, że w pełni doceniliście ich wielomiesięczne starania!

Malachite Meadow

Skontaktuj się z firmami ślubnymi powiązanymi z artykułem:

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji