PL Zaloguj
PL

Wesele w stylu rustykalnym- 5 pomysłów na dekorację stołów

Styl rustykalny nawiązuje do tradycji wiejskiej, a ozdoby rustykalne są proste i stylowe. dekoracje utrzymane w tym stylu charakteryzują się ciepłymi i stonowanymi kolorami, wprowadzając w przyjemny i spokojny nastrój. Należy pamiętać, że styl rustykalny bazuje na prostocie i niewielkiej ilości dodatków.

Wesela w stylu rustykalnym są niezwykle popularne w krajach Ameryki Północnej, ale jej elementy coraz częściej goszczą na polskich przyjęciach weselnych.

Przyjęciu weselnemu w stylu rustykalnym muszą towarzyszyć elementy natury, jak np. świeże i suszone kwiaty czy owoce.

A jak ozdobić stół weselny, aby nadać przyjęciu przyjemnego, wiejskiego stylu? Wystarczą same bieżniki, rozłożone na całej długości pięknego, drewnianego stołu. Postawione na min bukiety kwiatów czy romantyczne świeczniki nadadzą całości romantyczności i powabu…

 

Stół ozdobiony materiałem rozłożonym na całej jego długości. Źródło: bp.blogspot.com

 

Bieżnik można wykonać nie tylko z tkaniny, ale także z drewna. Wraz z białym obrusem i szklankami w koronkowych koszyczkach uzyskujemy bardzo estetyczny i elegancki wygląd.

Bieżnik wykonany z drewna. Źródło: theslightlyobsessivebride.blogspot.com

 

Poza kwiatami, na stole ślubnym można ustawić świeczniki. Proste świeczniki bardzo łatwo można przyozdobić na styl rustykalny. Do tego celu można użyć wstążek, suszonych kwiatów czy kawałków pnia drzewa. W efekcie uzyskujemy niepowtarzalne i urokliwe świeczniki ślubne.

 

Ozdoba stołu ślubnego w stylu rustykalnym. Źródło: Oncewed.com

 

Rustykalne elementy mogą być niewielkie i można je łączyć z innymi stylami dekoratorskimi.

Wstążka wpleciona w bukiety kwiatów, menu czy winietki będzie wyglądać delikatnie i ładnie. Charakterystycznym elementem wesel w stylu rustykalnym są krzesła z dowiązanymi wstążkami.

 

Atłasowe wstążki ozdobią nie tylko menu czy winietki, ale także krzesła gości. Źródło: elizabethannedesigns.com

 

Mimo braku srebrnych i złotych ozdób na stołach, w stylu rustykalnym uzyskujemy elegancki i jednocześnie wyjątkowy efekt.

Kwiaty sezonowe wstawione w słoiki lub puste butelki oraz słoiki z konfiturami wprawią wszystkich gości w przyjemny, rodzinny nastrój. Aby dodać ozdobom elegancji, możemy słoiki obwiązać białą koronką lub tasiemką, a konfitury wykorzystać jako winietki, lub upominki dla gości.

 

Polne kwiaty i słoiki z konfiturami doskonale pasują do rustykalnego stylu wesela. Źródło: wildflowersphotos.com

Poza walorami estetycznymi, wesele w stylu rustykalnym jest znacznie tańsze. Większość dekoracji można wykonać samodzielnie. Wystarczy kilka ciekawych pomysłów i odrobina zdolności manualnych, aby wyjątkowo ozdobić stoły na przyjęcie ślubne.

A co Wy sądzicie o udekorowaniu stołów weselnych w stylu rustykalnym? Zobaczcie także jak konać ekologiczne dekoracje ślubne ze szklanych butelek i korków po winie!

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Komentarze (1)

madzia_kowal
21/02/2012

Pięknie to wygląda. Zna ktoś może dom weselny w okolicach Warszawy, które można urządzić w stylu rustykalnym?

Komentuj

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji