PL Zaloguj
PL

Czarno-białe fotografie na ślubie

 Czarno-białe zdjęcia ślubne obserwujemy w niemal każdej sesji zdjęciowej młodej pary. Łatwo wykonać je ze zdjęć kolorowych (w przypadku fotografii cyfrowej) i mają swój niepowtarzalny klimat, dlatego zazwyczaj pojawia się dylemat, czy dane zdjęcie powinno być kolorowe czy czarno białe?

czarno białe zdjęcia ślubne
Fot. Bartłomiej Zackiewicz

Zdjęcia zachowane w czerni i bieli są o tyle ciekawe, że rejestrują świat w innych kolorach niż oko ludzkie. Okazuje się, że rzeczywistość nie musi być pełna barw, aby pokazać swoje piękno.

Fot. Ewelina Gierszewska

Kolejnym argumentem przemawiającym za wyborem czarno-białych zdjęć ślubnych jest biała suknia panny młodej. Czarno-biała fotografia wydobywa jaśniejsze elementy, co doskonale widać na przykładnie sukni ślubnej.

Czarno-białe zdjęcia są bardzo klimatyczne. Dzięki dużym kontrastom między jasnymi i ciemnymi barwami, łatwiej wydobyć tekstury, a tym samym emocje na twarzy.

Fot. Robert Wróblewski
Fot. Jeff Sampson
Fot. Kevin Mullins

Mimo braku całej palety kolorystycznej, monochromatyczne zdjęcia są bardzo często wybierane przez pary młode. Lepiej ukazują delikatne światło, co widać na zdjęciach poniżej.

Kolejnym powodem, dla którego warto się zdecydować na te klimatyczne zdjęcia jest ich charakter, nawiązujący do starej fotografii. Jeżeli organizujecie ślub w stylu retro, takie zdjęcia sprawdzą się tu doskonale!

Na koniec warto zwrócić uwagę na fakt, że kolorowe zdjęcia mogą odciągać uwagę od tego co najważniejsze- emocji na zdjęciach ślubnych. Tę iskierkę towarzyszącą młodej parze i gościom czarno-białe zdjęcia pokażą najlepiej.

Fot. Valentín Gamíz
Fot. Julian Beattie

Jak podobają Wam się powyższe zdjęcia ślubne? Zobacz także, jak zachować pokazać emocje na fotografii ślubnej.

Skontaktuj się z firmami ślubnymi powiązanymi z artykułem:

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji