Trendy ślubne 2014: subtelne bukiety ślubne na ten rok.

W roku 2013 stawialiśmy na pełnię koloru i szaleństwa! Panny Młode wybierały kwiaty pełne tęczowych barw, dowolnie je miksowały uzyskując soczyste bukiety. W roku 2014 nastąpi zdecydowana zmiana – bukiety będą znacznie bardziej delikatne i skromne. Jakie kwiaty będą królowały w 2014 roku w branży ślubnej?

Bukiet ślubny z białych róż w kolekcji Rosa Clara 2014

Po pierwsze, dostrzegamy silny powrót do natury. Wiązanki ślubne nie muszą być idealnie symetryczne, liczy się ich naturalny kształt, nawet jeżeli bardziej przypomina artystyczny nieład. W odróżnieniu od trendów poprzednich lat, w sezonie ślubnym 2014 będziemy stawiać na bukiety delikatne- zarówno w swojej formie jak i kolorystyce.

Kwiaty ogrodowe świetnie wyglądają zarówno na weselnym stole jak i w roli bukietu. Zdecydowanym hitem 2014 roku będą bukiety z konwalii, które oglądaliśmy między innymi na pokazach

Bukiety ślubne z konwalii w kolekcji Oscar de la Renta 2014
Małe bukiety ślubne z konwalii w kolekcji sukien Monique Lhuillier 2014
Bukiet ślubny z konwalii. Prawe zdjęcie: Oscar de la Renta, lewe: Badylarnia

Konwalie można łączyć z innymi kwiatami, podobnie jak inne kwiaty ogrodowe i polne.

Bukiet ślubny 2014. Źródło: Badylarnia

Pełną naturalność zapewni Wam także bukiet ślubny z gipsówki. Choć przywołują silne skojarzenia z okresem PRL’u, z dumą wracają do mody, także tej ślubnej. Gipsówka sprawdzi się zarówno w charakterze bukietu ślubnego jak i dekoracji kościoła i sali weselnej.

Bukiety z polnych kwiatów to jeden z trendów ślubnych 2014. Źródło: Elizabeth Stuart
Bukiet ślubny z gipsówki. Źródło: Flo Design
Prostota formy i koloru bukietów ślubnych 2014. Kolekcja Oscar de la Renta.

Nie przypadkiem przegląd bukietów ślubnych 2014 zaczęliśmy od białych kwiatów. To właśnie ten kolor będzie wiódł prym. W roku 2014 stawiamy na subtelność barw. W momencie, gdy panny młode z chęcią decydują się na kolorowe suknie ślubne czy kolorowe dodatki, floryści proponują powrót do romantycznych, białych wiązanek!

Bukiet ślubny z białych róż. Źródło: kolekcja Oscar de la Renta 2014
Romantyczny bukiet ślubny z białych róż w kolekcji sukien Rosy Clary na 2014 rok
Biały bukiet ślubny. Źródło: Muscari

Prawda, że wyglądają niezwykle romantycznie? Wbrew powszechnej opinii, wcale nie są mdłe! Jeżeli chcesz nieco ożywić biały bukiet ślubny, można wzbogacić go o kwiaty kolorowe, bądź ozdobić kolorową wstążką.

Bukiety ślubne na 2014 rok. Źródła od lewej strony: stylemepretty.com, platinumweddingsbykerrie.com
Białe bukiety ślubne z dodatkiem kolorów. Źródło: Red Naomi

Jakie kwiaty najlepiej sprawdzą się w białym bukiecie ślubnym? Najpopularniejsze to: róża, piwonia, tulipan, frezja, kalia, storczyk i ornitogalum.  Biało-czarny bukiet uzyskacie dzięki anemonom.

Bukiet ślubny z anemnów. Źródła: lovellabridal.com (góra), brides.com fot. Paul Johnson (dół), stylemepretty.com (zdjęcie po lewej stronie)

Biały to nie jedyny z delikatnych kolorów, po które z przyjemnością sięgają panny młode. Przyszły sezon ślubny pełen będzie pastelowych bukietów ślubnych. Delikatne róże, żółcie i pomarańcze będą się przeplatały w rozmaitych kombinacjach florystycznych. Więcej przykładów delikatnie kolorowych bukietów znajdziesz w artykule Pastelowe bukiety ślubne. Nawet z odrobiną pigmentu, bukiety nadal pozostają skromne, a swym rozmiarem nie przytłaczają sukni ślubnej.

Różowy bukiet ślubny w kolekcji ślubnej Oscar de la Renta 2014
Pastelowe róże w kolekcji Rosy Clary 2014
Pastelowe i białe bukiety ślubne z kolekcji Carolina Herrera 2014
Piwonie w pastelowym bukiecie ślubnym. Źródło: Katarzyna Pawluk Atelier
delikatny bukiet z pastelowych róż. Źródło: Flora deco ART

Jakie kwiaty możemy wkomponować w romantyczny, pastelowy bukiet? Różowe: róża, eustoma, goździk, storczyk, tulipan czy hiacynt; Żółte: róża, frezja, margaretka, piwonia, jaskier japoński; Fioletowe: storczyk, lilia, kalia, tulipan; Pomarańczowe: róża, gerber, storczyk, itd.

Choć jasne bukiety zdominowały trendy ślubne 2014, na wybiegach pojawiło się kilka kolorowych bukietów. Nie były to jednak barwne wiązanki, które stanowiły silny trend 2013 roku, lecz jednokolorowe wiązanki o intensywnych barwach. Kolorowe bukiety gościły między innymi w kolekcji Caroliny Herrera.

Kolorowe bukiety ślubne na 2014 - kolekcja ślubna Carolina Herrera
Bukiety ślubne z kwiaciarni Zielona Oliwka

Ostatnią perełką (dosłownie!) w trendach florystycznych na 2014 rok są bukiety z biżuterii. Takie “błyskotki” są niezwykle efektywne i trwałe. Dają też możliwość skomponowania starego i młodego – możecie w nim umieścić bliskie sercu pamiątki. Wygląd takiego bukietu zależy od Was i broszek, które wybierzecie do jego produkcji. Piękne bukiety z broszek wykonają dla Was między innymi: Groszki i Róże i Bukieteria.

Bukiety ślubne z broszek. Źródło: Groszki i Róże

Oryginalne bukiety ślubne mogą być także wykonane z filcu, papieru i drewna balsa.
W serii TRENDY ŚLUBNE 2014 ukazały się:

SUKNIE ŚLUBNE 2014 

BIELIZNA ŚLUBNA 2014

SUKNIE NA WESELE 2014

BUTY ŚLUBNE 2014

FRYZURY ŚLUBNE 2014

NAJNOWSZE TRENDY 2015 WŚRÓD BUKIETÓW ŚLUBNYCH!

 • 0
  0

  Zobacz to – http://www.kwiatyagaty.pl/bukiety-wiazanki-slubne.html
  Ten bukiet po prawej stronie – wygląda niesamowicie, a właśnie taki miałam. Jest to propozycje kompletnie niestandardowa, ale genialna – w moim przypadku sprawdziła się znakomicie.

  Komentuj Skomentuj artykuł

  zypolek
 • 0
  0

  Niesamowite są te bukiety!!!! Przepiękne propozycje! Choć uwielbiam kolorowe, pełne życia wiązanki, tak te są meeeega romantyczne!!! Świetne podsumowanie trendów ślubnych 2014!

  Komentuj Skomentuj artykuł

  maryjanka