5 pomysłów na luźne dodatki dla pana młodego

Wasz przyszły małżonek nie przywykł do noszenia garniturów na co dzień i stanowczo odmawia ubrania się w sztywny frak w dniu swojego ślubu (to był mój przypadek)? Możecie przekonać go do założenia bardziej formalnego stroju proponując nieformalne dodatki. Zobaczcie pięć moich pomysłów. Możecie je ze sobą łączyć, ale pamiętajcie, żeby robić to z umiarem.

Kolorowa mucha

fot. Weddings by Sasha Gulish, Catherine Hall Studios, m three studio, Branches

Mucha wcale nie musi być czarna i noszona wyłącznie do smokingu. Ta mała rzecz cieszyć może oko i nadać mniej formalnego charakteru stylizacji pana młodego. Dopilnuj jednak, aby komponowała się kolorystycznie z Twoimi dodatkami: bukietem ślubnym, butami, itp. Pamiętaj, że z panem młodym musicie tworzyć duet idealny. Jeżeli uznacie, że mucha to nie najlepszy pomysł, zawsze możecie zamienić ją na równie kolorowy krawat.

Oryginalna koszula do ślubu

fot. Jill Thomas, Brittany Lauren Photography, Kelly Sweet Photography, M&J Photography

Ślubna koszula nie musi być ani biała ani gładka. Pan młody śmiało może pozwolić sobie na kolor, pod warunkiem, że nie będzie szczególnie krzykliwy (kolor, nie pan młody). Decydując się na koszulę w paski (świetne rozwiązanie na ślub w marynistycznym stylu) czy kratkę (wesele rustykalne) przypilnujcie, aby krawat czy mucha były gładkie i stonowane. Wzory na koszuli nie lubią konkurencji.

Szelki dla zabawy

fot. You Look Nice Today Photography, Heart + Sparrow Photography, Jessica May Photography, Ashley Maxwell

Szelki okazały się tym elementem, który przekonał mojego narzeczonego do tego, aby na ślubnym kobiercu stanął w smokingu. Przy tego typu garniturze szelki to element obowiązkowy (i szalenie męski), ale śmiało można założyć je także do tradycyjnego garnituru ślubnego. Strzelanie z nich na weselu dostarczyło dużo radości nie tylko dzieciom ;-).

Wzorzyste skarpetki

fot. Chelsea Nicole Photography, Jose Villa, Kristin Vining Photography, Sean Flanigan

To jeden z tych elementów, który określić można mianem: “mała rzecz a cieszy”. Ukryte pod nogawkami skarpetki w kolorowe paski czy szkocką kratkę mogą być zabawnym elementem looku pana młodego. Ujawnią się już zapewne w kościele, gdy będziecie klękać (zadbajcie więc o to, aby skarpetki były odpowiedniej długości, nie ma nic gorszego niż gołe męskie kostki przy eleganckim garniturze). Mogą też stanowić zabawny motyw przewodni ślubnej sesji.

Nie muszę chyba wspominać, że ich kolor powinien być dobrany do dodatków panny młodej, prawda?

Trampki dla luzaków

fot. Piteira Photography, Valeria Duque Photography, shewanders photography, Studio Impressions Photography

Ten motyw nie powinien Was zaskoczyć. Już od dłuższego czasu trampki robią na ślubach furorę. Choć jeszcze mało który pan młody decyduje się założyć je na samą ceremonię, na weselu takie obuwie znacznie ułatwia tańce. Choć stylista Jacek Mozolewski swego czasu opowiadał mi, że widział pana młodego w smoking i trampkach właśnie, ja pokusiłabym się o taki dodatek raczej do lekkiego garnituru w kolorze grafitowym, beżowym czy brązowym. Zobacz polski ślub, na którym pan młody wystąpił w trampkach.

Zobaczcie też: “Butonierki dla pana młodego, o których nie pomyśleliście”

Najnowsze trendy 2015 dla Pana Młodego!

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Komentarze (2)

karinamiencer
18/02/2013

Chciałabym bardzo w takim stylu ślub! Podobają mi się bardzo takie retro dodatki! Ale niestety nie z moim ukochanym! On już wybrał sobie smoking z Giacomo Conti i wszystko chce na sztywno i elegancko… no nic… trzeba czasem iść na rękę tej drugiej połówce… on też mi nie narzucał sukienki….

Komentuj
dzoanan159
29/07/2014

Strasznie podobają mi się właśnie takie luźne dodatki do garniturów ślubnych! dlatego też mój mąż nie miał wyjścia i również został zmuszony do takich niecodziennych dodatków. My co prawda wybraliśmy garnitur w Bytomiu, ale wszystkie dodatki w Giacomo Conti, oni właśnie mają od groma tych wszystkich muszek, krawatów itd. Polecam takie niecodzienne zestawienia, bo w rezultacie wygląda to bardzo oryginalnie ;)

Komentuj

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji