PL Zaloguj
PL

5 pomysłów na dekoracje samochodu ślubnego!

Przed ślubem każda para musi podjąć wiele decyzji i załatwić wiele spraw. Podstawą jest oczywiście ustalenie daty ślubu. Bardzo ważne jest także wybranie miejsca wesela, zamówienie fotografa lub kamerzysty, zaproszenie gości, wybranie menu, sukni ślubnej i garnituru. Gdzieś tam po drodze przypominamy sobie, że na ten wymarzony ślubu trzeba czymś dojechać. Pomysłów można mieć wiele. Jednia chcą, jak w bajce, pojechać powozem zaprzężonym w konie, inni proekologicznie wybierają rower, a są i tacy, którzy wkładają kaski i wsiadają na motor.

Fotografie od lewej: Manufaktura Fotografii i Foto-Gutek

Większość jednak tradycyjnie wybiera samochód!

Samochód do ślubu nie musi być drogą limuzyną. Może to być samochód rodem z pobliskiego podwórka, któremu nadamy odpowiedni ślubny charakter. Prawda jest taka, że nie ważne jakim autem jedzie się do ślubu! Ważne, żeby jego dekoracja była odpowiednia i przyciągała wzrok każdego napotkanego przechodnia!

Fot. Foto-Gutek

Należy pamiętać o tym, że dekoracje samochodu ślubnego, to również dekoracje ślubne i je także należy odpowiednio dobrać. Może je kupić gotowe lub wykonać samodzielnie.

Bardzo uroczą, tradycyjną  i najczęściej wybieraną ozdobą samochodu są kwiaty. Mogą być różne, różnie rozmieszczone, w różnych kolorach, ułożone w różne wzory. To wszystko zależy od preferencji Pary Młodej, a co za tym idzie od charakteru oprawy ślubu i wesela.

Oto kilka naszych propozycji na dekoracje ślubnego samochodu!

1.) Okazały bukiet kwiatów na masce samochodu.To najbardziej klasyczna forma ozdoby samochodu ślubnego. Bukiet taki może być tradycyjny, lub może przybierać nietuzinkowe formy. Zawsze jednak prezentuje się bardzo ładnie. Może być zrobiony z dowolnej ilości kwiatów, jednak stosując taką formę dekoracji auta należy pamiętać, że powinien on być główną jego ozdobą, a co za tym idzie pozostałe elementy, o ile chcemy je zastosować, powinny być delikatne i nie przykuwające głównej uwagi. Urozmaiconą formą takiego bukietu są wszelkiego rodzaju wieńce mające folklorystyczny charakter. Bardzo ładnie prezentują się także bukiety zrobione z kwiatów o intensywnych kolorach.

Źródło: Fantsy

2.) Dużo ilość małych kwiatów. Bardzo efektownie wyglądają samochody przybrane za pomocą dużej liczby pojedynczych kwiatów, które zostały pozbawione łodyg i liści. Takie kwiaty wyglądają gustownie, gdy ułożone zostaną w symetryczne pasy okalające samochód od maski aż po jego tył. Samochód wygląda również niesamowicie, gdy kwiaty zostaną umocowane na nim w taki sposób, jakby były rozrzucone. Całość sprawia wówczas wrażenie, jakby samochód przejechał przez mocno ukwieconą łąkę. Ślub wiosną lub latem to idealne okazje do takiego przybrania auta. A bardzo ładnie w takim samochodzie będzie prezentować się panna młoda w stylu hippie.

Źródło: Fantasy

3.) Melonik + bukiet kwiatów. Nietypowe rzeźby wykonane z roślin umieszczone na masce samochodu zawsze wyglądają niebanalnie. W tym przypadku jest to melonik, który symbolizuje Pana Młodego. Obok niego umocowany jest bukiet kwiatów symbolizujący Pannę Młodą. Całość świetnie komponuje się ze starym modelem samochodu i z pewnością pasuje do ślubów tematycznych w stylu vintage.

Fot. Rafał Podstawny

4.)  Delikatne kwiaty oplatające samochód. Bardzo stylowo prezentują się również kwiaty rozłożone z dwóch stron samochodu, które rozciągają się od maski aż po tyła auta. Mogą to być zarówno małe bukieciki, lub delikatnie przybrane pojedyncze kwiaty ułożone w pewnych odstępach, jak również kwiaty rozpościerające się na samochodzie na wzór wstęgi.

Fotografie od lewej: Manufaktura Fotografii i Foto-Gutek

5.) Kabriolet + śliczna Młoda Para. Jeżeli do ślubu macie zamiar pojechać kabrioletem, to warto się zastanowić, czy dekoracje ślubne na samochodzie będą potrzebne. W tym przypadku bowiem bardzo ładną ozdobą jest już sama Młoda Para, która nim jedzie. A pamiętać należy o tym, że co za dużo to nie zdrowo!

Źródło: Manufaktura Fotografii

Która wersja najbardzie Wam się podoba? Zobacz także propozycje 5 pomysłów na smaczne dekoracje na Waszym weselu oraz dekoracje krzeseł weselnych – oryginalne ozdoby.

Skontaktuj się z firmami ślubnymi powiązanymi z artykułem:

Podoba Ci się artykuł? Podziel się nim

Więcej informacji

Komentarze (1)

damian
27/03/2012

Stare auta to jest to!

Komentuj

Skomentuj artykuł

Stwórz za darmo, za pomocą dwóch kliknięć, najpiękniejszą stronę na swój ślub.

100% dostosowanie do Twoich potrzeb Zobacz więcej projektów >

Pracujesz w branży ślubnej?
Jeśli masz Firmę albo jesteś profesjonalistą w branży ślubnej, Zankyou oferuje Ci możliwość umieszczenia reklamy swoich usług na naszej stronie internetowej dla tysięcy Par Młodych organizujących swój ślub w 19 krajach. Więcej informacji