1 od 7 Zdjęcia
1 od 7 Zdjęcia
1 od 7 Zdjęcia
1 od 7 Zdjęcia
1 od 7 Zdjęcia
1 od 7 Zdjęcia
1 od 7 Zdjęcia
1 od 7 Zdjęcia

Opis

Młyn wodny w położonym około 25 km od Poznania Kowalewku, został zbudowany w 1938 roku przez Stanisława Turno, prawdopodobnie na fundamentach wcześniejszego, drewnianego budynku. Jeszcze do niedawna w młynie pełną parą pracowały maszyny mielące ziarna zbóż, co z sentymentem do dziś wspominają okoliczni mieszkańcy. Obecnie po maszynach zostały tylko ślady, a młyn przestał pełnić swoją pierwotną funkcję.

Od 2010 roku młynem opiekuje się pewna para. Odkrywając to miejsce kilka lat temu, postanowili je zaadaptować, by zorganizować w nim swoje wesele. Od tej pory młyn otwiera swoje przestrzenie dla tych, którzy poszukują miejsc o unikatowym charakterze, ceniących spokój i bliski kontakt z naturą.

Młyn to doskonale zachowany murowany budynek o całkowitej powierzchni około 600 m2. Posiada on trzy poziomy użytkowe (parter – 125 m2, I i II piętro – każde 164 m2) oraz piwnicę. Na parterze młyna znajdują się dwa umeblowane pokoje oraz łazienka z prysznicem. Dodatkowa toaleta została umieszczona na I piętrze. 

Młyn ze względu na swoją kubaturę i układ przestrzeni daje różne możliwości jej aranżacji. Duże, otwarte sale sprawdzą się zarówno podczas wesela, konferencji czy warsztatów artystycznych. Umieszczony na zewnątrz budynku ekran daje możliwość zorganizowania kina plenerowego. 

Amatorom świeżej ryby polecamy z kolei wizytę w sąsiadującym z młynem gospodarstwie rybnym obejmującym około 120 h stawów rybnych.

Jeżeli chcielibyście bliżej poznać nasz młyn, prosimy o kontakt. Obiekt można obejrzeć po wcześniejszym umówieniu się.

Opinia/i (1)

4.8
Ponad 5 1 opinii

Profesjonalizm

Jakość/cena

Polecasz to?

Przez pawlikowska.julias
Korzystaliśmy z tej usługi podczas naszego ślubu

Cudowne miejsce, cudowni właściciele, w powietrzu magia. Bardzo polecam!

Zgłoś nadużycie

Korzystałeś z tej usługi? Podziel sie swoją opinią

Korzystałeś z tej usługi? Dodaj opinie

Najnowsze nowości redakcyjne

Ślub w Młynie Kowalewko, drewniane drogowzkazy i gipsówka. Wspaniały ślub!
Ślub w Młynie Kowalewko, drewniane drogowzkazy i gipsówka. Wspaniały ślub!

Lista wszystkich lokalizacji Młyn Kowalewko w Wielkopolskie:

Kowalewko 18 64-605 Kowalewko

Najczęściej zadawane pytania - FAQ

zamknij